Biz Kimiz?

1987 yılında, Türkiye’ de sanayinin göstermekte olduğu hızlı kalkınmaya paralel olarak ortaya çıkan ve hızla artan endüstri, saha, ekipman ve proses ihtiyaçlarına profesyonel olarak cevap verebilmek amacı ile kurulmuştur.

Zaman içerisinde, üretim alanlarında akışkanların transferi konusu üzerine yoğunlaşan firmamız; Vogelsang, Versa-Matic, Suma, PCM, Tuthill veya Esselent Solutions gibi her biri kendi alanında dünya lideri olan yüksek teknolojili endüstriyel makine ve ekipman üreticilerinin Türkiye distribütörlüklerini yürütmektedir.

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda uygulama noktasına özel tasarımlar geliştirerek üretimimizi gerçekleştirirken özel ürünlerimiz ve hitap ettiğimiz çok sayıda sektör ile yedek parça temini, eğitim ve satış sonrası hizmetler de dahil olmak üzere, ihtiyacınız olan mühendislik hizmetlerini yüksek kalite güvencesiyle sunuyoruz.

Partnerlerimiz

Eko Denge A.Ş.

Türkiyenin tarım ve hayvancılık konusundaki atılımları, hayvan çiftliklerinde ve tarım arazilerinde gelişmiş ülkeler standardında teknolojik ürün ve mekanizasyonların kullanımı ihtiyacını doğurmuştur.

2008 yılından itibaren bu ihtiyaca odaklanan grubumuz, hayvan çiftliklerinde gübre yönetim sistemleri, tarımsal arazilerde organik gübreleme metodları ve biyogaz tesislerinde gübre ve biyokütle hazırlamaya yönelik ekipman temini ve kurulum hizmetleri vermeye başlamıştır. 2012 yılı itibari ile bu hizmetleri Eko Denge A.Ş. adı altında yürütmeye başlamıştır.

Ülkemizdeki çiftlik ve arazilerin yapılarını dikkate alarak kullanım alanına özel ekipmanların tasarımı, imalatı, kurulumu ile danışmanlık ve bakım servis hizmetleri, İstanbul ve Bursa illerindeki mühendis kadromuz tarafından yürütülmektedir.

Vogelsang GmbH & Co. KG

Vogelsang GmbH & Co. KG, bakımı kolay, yüksek mühendislik ürünü ekipmanlar geliştirir, üretir ve dağıtır. Merkez ofis Essen/Oldb’de bulunmaktadır. Aşağı Saksonya, Almanya’da. 1929 yılında tarım makineleri üreticisi olarak kurulan şirket, tarım, biyogaz, sanayi, ulaşım ve atık su sektörleri için bireysel olarak yapılandırılabilen makineler, tesisler ve sistemler konusunda uzman hale geldi. Vogelsang, her sektörün teknik gereksinimlerine uygun çözümler geliştirmektedir.

Yerleşik ürünler arasında 1970 yılında Vogelsang tarafından icat edilen ve o zamandan beri sürekli olarak geliştirilen elastomer kaplı döner loblu pompa bulunmaktadır. Top sürme çubuğu bağlantısının ve hassas dağıtıcının icadıyla Vogelsang, modern sıvı gübre serpme teknolojisinde önemli bir rol oynamıştır.

Uygulamaya özel parçalama teknolojisi ve yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları gibi çok sayıda başka çözüm, şirkete Vogelsang’ı birçok segmentte teknoloji ve pazar liderlerinden biri yapan teknolojik bir avantaj sağlıyor. Şu anda, orta ölçekli, yenilikçi aile şirketi dünya çapında 1.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Uluslararası bir şirket olarak Vogelsang, dünya çapında 25’ten fazla lokasyonda, Almanya’da ve yurtdışında birden fazla üretim tesisi işletiyor.

SUMA Rührtechnik GmbH

1957’den beri SUMA, çok çeşitli uygulamalar ve endüstriler için karıştırıcılar geliştirmekte ve üretmektedir. Tarım sektöründeki köklerimize dayanarak, biyogaz, su ve atık su ve diğer birçok endüstriyel sektör için karıştırıcılar ve pompalar sağlayıcısı haline geldik. Geçtiğimiz yıllarda 64 ülkeye 100.000’den fazla ajitatör teslim ettik. Başarımız onlarca yıllık deneyime dayanmaktadır. Son derece yetenekli ekibimiz dünya çapında güvenilir destek ve hizmet sağlar.

Tüm çalışmalarımızın ortak noktası, kaliteye olan sarsılmaz bağlılığımız ve en yüksek müşteri memnuniyeti seviyelerine ulaşmamızdır. Karıştırıcılar ve karıştırıcılar konusundaki uzmanlığımız, bilgimizi modernize etmemize ve böylece müşterilerimizin en iyi ekonomik çözümü bulmalarına sürekli olarak yardımcı olmamıza olanak tanır. Neredeyse tüm parçalar şirketin merkezinde tasarlanmakta ve son teknoloji işleme makineleri ve yüksek eğitimli uzmanlar kullanılarak üretilmektedir. İdeal üretim derinliğimiz, tüm süreç zinciri boyunca kaliteyi etkiler ve her zaman kolaylıkla ayarlamalar yapmamızı ve özelleştirmeyi gerçekleştirmemizi sağlar.

Deneyimli mühendisler, teknisyenler ve tasarımcılardan oluşan bir ekip, her gün yeni fikirlerin uygulanması ve mevcut teknolojinin inovasyonu ve optimizasyonu üzerinde çalışmaktadır. Yeni bir ürünü piyasaya sürmeden önce bir dizi kapsamlı testten geçer. Tüm ürünleri, merkezimizde bulunan test havuzumuzda CFD simülasyonu kullanarak ve testlerle kendimiz topladığımız ampirik verileri kullanarak geliştiriyor ve test ediyoruz. Teorik ve pratik test yöntemlerinin uygulanması, teknik olarak en gelişmiş mikseri üretmek için ürünlerimizi geliştirmek için ampirik olarak toplanan verileri kullanmamızı sağlar. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını sürekli olarak karşılamak hedefimizdir ve bu nedenle gururla şunu söyleyebiliriz: ÇÖZER VE HAREKET EDERİZ.

VERSAMATIC® PUMP COMPANY

Güvenilirliğe, hızlı teslimata ve rahatlığa değer veren müşteriler tarafından pompaları seçilen küresel bir havayla çalışan çift diyaframlı (AODD) pompa üreticisiyiz. Pompalamayı kolaylaştırmak için buradayız ve uzmanlarımız projeniz için doğru AODD pompasını bulmanıza yardımcı olacak.

1983’ten beri Versamatic, AODD pompaları için performans standardını belirlemektedir. Versamatic markası, birinci sınıf bir ürün sunumuna ek olarak, üstün müşteri hizmetleri, uygulama mühendisliği ve sipariş girişinden her ürünün yaşam döngüsü boyunca güvenilir, uygulamalı destek sağlamaya kendini adamış satış sonrası destek ekipleri tarafından desteklenmektedir. LinkedIn sayfamızda, yalnızca AODD pompalarımız hakkında değil, aynı zamanda çalıştığınız pazarlar ve karşılaştığınız zorlukları çözdüğünüz AODD pompa uygulamaları hakkında da bilgi bulacaksınız.

Tuthill Corporation

Tuthill’in uzun bir üretim geçmişi vardır – 130 yılı aşkın bir süredir! Aile işimiz, Chicago’nun temeli haline gelen tuğlaları yapmamızla başladı. İnovasyon sonunda bizi diğer temellere, yani insan yaşamına hizmet edecek döner ekipman üretmeye itti.

Varlığımızın özü budur ve Tuthill’i çeşitlendirmeye ve dünyanın ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmeye iten şey budur. Tarım, yiyecek ve içecek, kimyasal işleme, ilaç, petrol ve gaz, inşaat, tıp ve madencilik dahil olmak üzere, tarihimiz boyunca üretilen pompaların ve üfleyici teknolojisinin kapsamlı listesi.​ Tuthill Corporation, henüz ilerlemeye hazırdır. gerçekten fark yaratan gerçek şeyler yapma yolculuğumuzun bir sonraki bölümü.​

PCM Group

PCM, 1932 yılında Progressing Cavity Pump’ın (PCP) mucidi René Moineau tarafından kuruldu. PCM Group bugün Petrol ve Gaz, Gıda ve Endüstri için çözümler ve sıvı taşıma ekipmanlarının dünya lideri tedarikçisidir. Uzmanlığımız aşındırıcı, kırılgan, viskoz, korozif, sıcak ve ağır ürünlerin transferi ve dozajı için pompalama çözümleri geliştirmektir.
Dünya çapında mevcut olan PCM, Gıda ve Sanayi pazarları için transfer, dozajlama, karıştırma ve doldurma sistemleri, ilerlemeli kavite pompaları, peristaltik pompalar ve Petrol ve Gaz sektörü için yapay kaldırma ve yüzey transfer pompaları dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.
PCM hizmetleri mühendislik, devreye alma, bakım, birlikte geliştirme, danışmanlık, eğitim, yedek parça, onarım ve yükseltmeyi içerir.
Merkezi Levallois-Perret’te (Fransa) bulunan PCM, tüm kıtalarda 90’dan fazla ülkede 6 endüstriyel üretim tesisi ve 20’den fazla bağlı şirket aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Grubun uluslararası gelişimi sürekli olarak takip edilmektedir.
İşimizin özü, müşterilerimizin memnuniyeti, çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği ve faaliyet gösterdiğimiz doğal ortamların sürdürülebilirliğidir. Hedefimiz, Petrol & Gaz ve Gıda & Sanayi pazarlarında ve tüm ürün ve hizmetlerimizde en yüksek kalite seviyesine ulaşmaktır.

Versa-Matic Türkiye

VERSA-MATIC  pompa üretiminde Amerikanın en büyük şirketler topluluğu olan Warren Rupp’ın bir kuruluşudur. Gıda, Seramik, Madencilik, Kimya ve benzeri hemen hemen tüm endüstri alanlarında 1000’ün üzerinde farklı model ile hizmet veren Versa-Matic pompalar, güvenilir ekonomik ve uzun vadeli çözümler sunmaktadır.
Versa-Matic Türkiye tek yetkili temsilcisi Akal Makina olarak, 20 yılı aşkın bir süredir havalı diyafram pompa üretiminde, dünyanın önde gelen firmalarından Versa-matic Pompaların satış ve satış sonrası hizmetini vermekteyiz.

Yüzlerce farklı pompa modelini ve binlerce yedek parçayı Türkiyede stoklarımızda derhal temin etmekteyiz. Deneyimli teknik ekibimiz ile pompalarınızın bakım hizmetlerini sağlarken, siz müşterilerimizin bakım elemanlarını
VERSA-MATIC pompaların doğru kullanımı ve bakımı konusunda eğitmekteyiz.

Vogelsang Türkiye

Vogelsang Maschinenbau GmbH 1929 yılında Kuzey Almanya’da Essen / Oldenburg’da kurulmuş aile firmasıdır. Bugün faaliyetlerini; Biyogaz, Petrokimya, Atıksu, Gemi İnşa, Demir yolları ve Tarım gibi bir çok faklı sektör için Çamur pompaları, Acil Durum Pompaları, Kırıcı, Öğütücüler, Özel Tankerler ve Gübre Dağıtıcıları gibi sektöre özgü makine ve ekipman imalatları üzerine yürütmekte olan Hugo Vogelsang GmbH 80 yılı aşkın tecrübesi ile kendi sektörünün en güvenilir firmasıdır.

Avrupa’dan, Amerika’ya, Çin’e ve Hindistan’a kadar 5 kıtada 30’un üzerinde ülkede kendine ait satış ofisleri ve servis kadroları bulunan Vogelsang GmbH. 2003 yılından bu güne Akal Makina ve Kimya End. Paz. Ltd. Şti. tarafından tek yetkili satıcı ve servis noktası olarak temsil edilmektedir.

vogelsang turkiye

Akal Makina olarak; Vogelsang marka pompa , parçalayıcı ve diğer ekipmanlara ait ürün seçimi ve sahaya özgü projelendirme hizmetlerini, Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerinde mühendislik ofisimizde yürütmekteyiz.
Vogelsang Türkiye ürünlerine ait montaj, bakım ve her türlü satış sonrası hizmetler, İkitelli İş-Modern Sanayi Sitesi’ ndeki fabrikamızda verilmektedir. Geniş ekipman ve yedek parça stoklarımız İki telli adresimizden temin edilmektedir.