HAT ÜZERİ PARÇALAYICI VE KATI AYRIŞTIRICI:

• RotaCut akışkan içindeki Lif ve Yabancı Maddeleri güvenilir bir şekilde parçalar.
• Hattın devamındaki pompa, vana, debimetre gibi ekipmanları yabancı cisimlerin yaratacağı hasarından korur.
• Pompaların, vanaların ve boru hatlarının tıkanmalarını önler.
• Viskoziteyi azaltır ve akışkanın içeriğini homojenleştirir, depolama havuzlarında oluşabilecek yüzer tabakaları önler.

HAT ÜZERİ PARÇALAYICI RotaCut NASIL ÇALIŞIR?

Akışkan, RotaCut içinden sürekli olarak akarken; Yabancı cisimler (taşlar, metal ve ahşap parçaları vb.) boyutlarına veya ağırlıklarına bağlı olarak ayrıştırılır ve entegre taş tutucu ünite içinde biriktirilir. Birikim belli aralıklarla temizleme kapağı açılarak manuel olarak veya otomatik boşaltma sistemi aracılığıyla kolayca boşaltılır. Tüm yüzen ve askıda kalan maddeler (ipler, saçlar, kemikler, ahşap vb.) hatta endüstriyel lifler bile sıvı akışı tarafından eleğe yönlendirilir ve dönen bıçaklar tarafından güvenilir bir şekilde parçalanır. Katı madde içeren kıvamlı sıvılardan, pompalanabilir, homojen bir süspansiyon elde edilir. Bu, heterojen ortamları homojenleştirmek için etkili bir araç olan RotaCut’ı kullanışlı bir araç haline getirir, özellikle gıda endüstrisinde, mezbahalarda ve biyogaz tesislerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan bir özelliktir. RotaCut’ın bir diğer önemli işlevi ise etkili katı parça ayrıştırmasıdır. Kesilemeyen taşlar veya metal parçaları vb. güvenilir bir şekilde tutulur ve bir toplama kabına yönlendirilir. Bu şekilde, RotaCut, pompaları, boru hatlarını ve ekipman parçalarını yabancı madde hasarına karşı etkili bir şekilde korur.

ROTACUT SEÇENEKLERİ

Kesme Eleği:
Kesme eleğinin delik geometrisi, kesim hızı kadar önemlidir ve parçalama boyutu için belirleyicidir. RotaCut parçalayıcı için, seçilen elek tipine bağlı olarak 4 mm’den 50 mm’ye kadar parça geçirgenliği mümkündür. Ayrıca, agresif ortamlar için paslanmaz çelik elek seçenekleri mevcuttur.

ACC Kesim Performası Otomatik Kontrolü:
RotaCut’un bıçaklarını otomatik olarak ayarlar ve elek ve bıçak arasındaki temas basıncını sabit tutar. Ayrıca, çalışma esnasında temas basıncı ayarlanabilir; akışkan içindeki katı materyalin gerektirdiği kadar yüksek ve yedek parça (Bıçak, elek vb gibi) çalışma ömrünü maksimize edecek kadar düşük basınçta olmasını sağlayacak otomatik işletimi sağlar.

ACC Plus: Kesme ünitesinin bakım ve kontrol maliyetlerini daha da kolaylaştırır. Çevrim içi olarak bıçak durumunu izler ve harici bir ekranda gösterir. Kontrol için RotaCut’u durdurup açmak gerekmez. Ayrıca, bilgi (merkezi) kontrol veya uzaktan izleme sisteminde işlenebilir ve görüntülenebilir.

Otomatik Ters Çalışma fonksiyonu: Büyük yabancı maddeler veya yoğun lif nedeniyle oluşan tıkanıklıkları tespit eder, anlık yön değiştirme hareketi ile tıkanıklıkları açar. Periyodik olarak yön değiştirme fonksiyonu, bıçakları düzenli olarak bileğiler, her zaman keskin bir bıçak setinin kullanılmasını sağlar, en iyi kesme performansını sağlar ve enerji tüketimini azaltır.

Birçok sistemde sorunsuz çalışma için parçalamanın yanı sıra taşların ve metal parçalarının güvenli bir şekilde ayrıştırılması da önemlidir. Bu için uygun ağır malzeme ayırıcı yapısı önemlidir. RotaCut, geniş yelpazede “Taş tutucu” seçeneklerini sunar.

DRS -Otomatik Atık Deşarj Sistemi (DRS): işletme sırasında parçalanamamış ve ayrıştırılmış ağır materyalin düzenli olarak deşarj edilerek sistemde uzaklaştırılmasını sağlar. Geleneksel çözüme kıyasla DRS, personel işletme masrafını %80’e varan oranda azaltır.

RotaCut parçalayıcının gövdesi çelikten imal edilmiş ve tamamen sıcak daldırma ile galvanizlenmiştir. Özellikle kimyasal aşındırıcı (agresif) akışkan uygulamaları için paslanmaz çelik gövde seçenekleri mevcuttur.

Ürünler

Hat Üzeri Parçalayıcılar

RotaCut MXL Islak Kesici

Hat Üzeri Parçalayıcılar

RotaCut RCX Islak Kesici

Hat Üzeri Parçalayıcılar

RotaCut RCQpro Islak Kesici

Hat Üzeri Parçalayıcılar

RotaCut RCQ Islak Kesici

Hat Üzeri Parçalayıcılar

RotaCut RCpro Islak kesici

Hat Üzeri Parçalayıcılar

RotaCut RC Islak kesici