Biyogaz Tesisi Fermenter Besleme Sistemi

Besleme Bunkerleri

Biyogaz tesisinde, Patates, pancar, havuç gibi iri taneli yapıdaki malzemelerin yanı sıra Tavuk gübresi, büyükbaş hayvan gübresi gibi çeşitli organik atıkların parçalanıp çürütücüye homojen  olarak transferi için tasarlanmıştır. 

3 m3 Kırıcı (Maseratör) Bunkeri çıkışında küçültülmüş malzemeyi aktaran vidalı konveyör bulunur.

Bir sonraki kademede 20 m3 hacimde Çürütücü Besleme Bunkeri, 45 m3/h kapasiteli Vogelsang Premix dozaj sistemine entegre edilmiştir. Sistemin bütünü dağıtılmış PLC ve HMI dokunmatik panelleri ile otomatik olarak kontrol edilir.

Pushfloor – İtmeli zemin Sistemi

Biyogaz tesisinde, Tavuk gübresi, hayvan altlığı, saman gibi çeşitli organik atıkların çürütücüye homojen olarak transferi için tasarlanmıştır.

120 m3 hacimdeki beton dış yapı içine yerleştirilmiş hidrolik tahrikli Pushfloor sistemi, 55 m3/h kapasiteli Vogelsang Premix dozaj sistemine entegre edilmiştir. Sistem PLC ve HMI dokunmatik panelleri ile otomatik olarak kontrol edilir.

 

Hassas dozajlama kontrolü için her piston bağımsız hidrolik sistem ve inverterli sürülür. Bir hidrolik hat arızalandığında dahi, Besleme sürecinin devamlılığını sağlamak için sistem çalışan hatların hızını artırır ve yükü diğer pistonlara paylaştırır. Pushfloor ünitesi çalışması sırasında, entegre edildiği Premix ünitesine bağlı otomatik hacimsel kapasite ayarı yapar.