Fabrika sahalarında, Atıksu arıtma tesislerinde, Rafinerilerde; havuz , kanal ve derelerin deşar edilmesi ve dip temizliklerinin yapılası amacı kullanılan mobil pompalar,  İtfayeler ve Belediyeler için  Seyyar acil durum pompaları ile su baskını müdehale çalışmaları. Kanal açma uygulamaları

 
parcalayici mobil pompa uniteleri

Parçalayıcılı Mobil Pompa Üniteleri Elektrikli

Üstübü, halat, torba, tahta parçası, pet şişe vb materyalleri parçalayan RotaCut ünitesi ile akuple loblu pompalar karayollarına çıkmaya uygun tip treyler üzerine yerleştirilir. 70m3/h – 400m3/h kapasite aralığında farklı modelleri bulunur. Inverter yardımı ile farklı hız ve debide çalışabilirler.

Yüksek Kapasiteli Mobil Pompa Üniteleri Jeneratörlü

Dere islahı, göl ve göletlerin hızlı şekilde boşaltılması amacı ile kullanılırlar. 1200m3/h kapasiteye çıkan modelleri bulunur. İsteğe bağlı olarak parçalayıcı ve taş ayırıcı sistemi ile birlikte çoğunlukla kamyon ve tır kasasında taşınmaya uygun ölçülerde çelik konteyner içinde yer alır. Konteyner içinde jeneratör, yakıt tankı ve elektrikli otomatik panjurlar bulunur. Ünite üzerinde; kuruda çalışma emniyeti, basınç emniyet senzörü ve malzeme yoğunluğuna (katı madde içeriğine) bağlı olarak otomatik devir ayar sistemi bulunur.

yüksek kapasiteli mobil pompa üniteleri
dizel motor tahrikli mobil pompa

Dizel Motor Tahrikli Acil Durum Pompa Üniteleri

Sel ve Su baskınlarında kullanılmak için ideal acil durum pompaları yüksek vakum gücü ile 8 m derinlikten ve 30-40 m’lik bir yatay mesafeden emiş yapabilirler. 100 m3/h – 500 m3/h aralığında kapasite sağlayan modelleri mevcuttur. Asla hava yapmazlar, katı partikül geçirgenlikleri yüksektir. Emiş ve basma kollektörlerine birden fazla hotrum bağlanabilir. Özel kamlokları sayesinde hortum bağlantıları tek elle kolayca yapılabilir. İsteğe bağlı olarak farklı olarak Hatz, Perkins, Deutz ve benzeri dizel motorlar ile akuple edilirler. Opsiyonel olarak dizel motor kumanda sistemi ile teçziz edilir. Yağ basıncı , motor sıcaklığı, yakıt seviyesi, çalışma saati gibi bilgiler kontrolör ekranından izlenebilir. Trafiğe çıkma onaylı römork üzerine gece aydınlatma ışıldakları ile birlikte yerleştirilir

Araç Üstü Pompa Uygulamaları

araç üstü mobil pompa
kompak mobil pompa

Kompak Mobil Pompa Üniteleri

Endüstriyel sahalarda havuz ve kanal temizlikleri, proses çamuru deşarjları, boya, tutkal, petrol türevleri ve benzeri her tülü viskoz malzeme transferi amacı kullanılan endüstriyel treyler üzerine yerleştirilmiş mobil pompalardır. Kompak üniteler üzerinde yer alan loblu pompaların 10m3/h – 200m3/h ‘e kadar farklı kapasitelerde ve 16 bar’a kadar basınç yaratan tipleri mevcuttur. Çift yönlü çalışabilir özelliği kullanımda esneklik sağlar. Basma hattında tıkanıklık olması halinde ters yönde çalıştırılarak tıkanıklığın açılması sağlanır. Opsiyonel olarak inverterli panosu, kuruda çalışma emniyet senzörü, yoğunluğa bağlı otomatik hız ayar sistemleri mevcuttur.