Gübre Nakil Tankeri

GTT Gübre Nakil Tankeri, biyogaz tesislerinin gündelik sıvı hammadde besleme ihtiyacına karşılamak için tasarlanmıştır. Katı madde içeriği %12-18 KM gibi yüksek değerdeki hayvan dışkısı nakli için ideal çözümdür.

Sahip olduğu yüksek kapasiteli loblu pompası ve parçalayıcısı sayesinde zorlu akışkanları rahatlıkla taşıyabilir ve dolum kıvama bağlı olarak 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanır. 18m3’ten 25m3’e kadar istenilen hamimce üretilir. Sahip olduğu teknolojiyle yakıt, operasyon süresi ve tur sayısını azaltarak enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Gübre Dağıtma Tankeri

Gübreser, katı-sıvı karışık bulamaç formdaki çiftlik gübresini, süt, besi ve kanatlı çiftliklerinden uzaklaştırmak veya Biyogaz tesisi çıktısı fermente gübreyi toprakla kavuşturmak için kullanılır. Bu uygulamamızda tank hacmi 10,5m3 tür. %12-15 arası katı içeren gübreyi 8m derinlikten emerek tanka doldurur.

Tank içinde sirkülasyon yaparak malzemeyi karıştırır, kabuk tabakayı kırıp ve sıvılaştırır. Tank malzemesi Polyester olduğu için hem gübre asidine çok daha dayanıklıdır hem de hafiftir, yakıttan önemli tasarruf sağlar. Arkasına eklenmiş gübre dağıtma aparatı sayesinde gübrenin araziye homojen olarak dağılmasını sağlar.